O NÁS

 

Sněžnice už kdysi sloužily na přechody zasněžených plání ještě v dobách, kdy lyže nikdo neznal. V současné době se pro pohyb v zasněžené přírodě převážně používají lyže, ale i přesto je zájem o sněžnice každoročně větší a větší. Lidé přicházejí na to, že je u nás spousta krásných míst, kam se na lyžích nedostanou. A pak je tu i ekonomická stránka věci. Vybavit se na výlety na sněžnicích vyjde daleko levněji než na lyže.

Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce vyznavačů sněžnic je ve Francii. A tak není divu, že hodně výrobců sněžnic je právě z Francie. Jednu takovou založil v roce 1996 Jean-Claude Bibollet s názvem INOOK. Pro zajímavost INOOK patří do rodiny, kde najdete takové značky jako je TECHNICA, VÖLKEL, MARKER. Zejména ve spojení s poslední jmenovanou značkou je asi každému jasné, že sněžnice INOOK jsou vyráběny z plastu a o kvalitě asi není třeba pochybovat.
Současným trendem ve Francii je rekreační chození na sněžnicích. Jednodenní výlety nejen na horách, ale třeba jen po zasněžených kopcích. A právě na tento trend se INOOK zaměřil. Díky šestnácti letům zkušeností nesou sněžnice INOOK spousty výborných technických detailů a k přednostem patří zejména kvalita, technické provedení a cena!
V současné době se vyrábí devět modelů v cenovém rozsahu od 2990,- do 4790,-. Navíc skoro každý model má dámskou i pánskou verzi. Po technické stránce jsou sněžnice INOOK naprosto jedinečné. Například systém upínání boty velmi dobře upne jak trekingovou botu tak třeba i snowboardovou botu. Vázání je podobné právě snowboardovému. Špičku dokonale stahují dva popruhy a přes nárt je upínání pomocí ráčny, vyšší modely jsou vybavené dvojitou ráčnou, aby se sněžnice mohla přizpůsobit jakékoliv botě. Za zmínku určitě stojí i velmi praktické zamykání nebo podkládání paty, které se dá ovládat i ve stoje holí jako to známe u lyží. Třeba model OX1 má spoiler na špičce pro snažší chůzi sněhem. Model Freestep má dvojitý kloub pro přirozenější chůzi a zespod zubaté nože pro větší bezpečnost na ledu. A model E-move, který má též dvojitý kloub a navíc vázání, které je výkyvné i do stran, aby traverzování ve svahu bylo přirozenější. Sněžnice INOOK jsou jedinečné i ve spoustě jiných detailech, ty najdete na www.inook.cz nebo www.raquettes-inook.com.